Poradnik początkującego gracza – zakłady sportowe

Wydarzenia sportowe wzbudzają emocje u wielu ludzi z całego świata. Po godzinach żmudnej pracy bardzo dobrze jest wypocząć przed telewizorem, oglądając poczynania swojej ulubionej drużyny lub ulubionych zawodników. Najpopularniejszą dyscypliną w dużej ilości państw jest piłka nożna, ale wielu fanów w różnych krajach świata ma także siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, hokej, formuła 1, boks, narciarstwo alpejskie, tenis ziemny, czy golf. Oczywiście dyscyplin sportowych jest znacznie więcej, a kumulacja ich wszystkich następuje co cztery lata – podczas Igrzysk Olimpijskich. Na sporcie można również zarabiać w całkiem różny sposób. Nie tylko piłkarze, ale i osoby zarządzające klubem, marketingowcy wspierający drużynę, dziennikarze podejmujący się rozmów ze znanymi zawodnikami to osoby, które mogą cieszyć się zarobkiem przy okazji realizacji swojego hobby. Jednak nawet zwykły kibic niemający drygu marketingowego, dziennikarskiego ani też talentu sportowego może całkiem nieźle się urządzić. Taką możliwość dają zakłady bukmacherskie.

Bukmacherzy – jak obstawiać?

U bukmacherów może zagrać ktokolwiek – niezależnie od jego wiedzy na temat poszczególnych dyscyplin sportowych oraz możliwości finansowych. Jednak im mniejszy budżet mamy, tym mniejszą sumę możemy postawić na dane rozgrywki, a co za tym idzie, jesteśmy mniej w stanie wygrać. Z drugiej jednak strony, mniej również stracimy. Dlatego wiedza i ogólne zorientowanie na obecną sytuację daje nam bardzo wiele. Warto obserwować wyniki ostatnich spotkań, spojrzeć na składy zespołów, a także przeanalizować, jaki kurs mają dane spotkania. Niektórzy stawiają na oczywistych pewniaków. Stawiając np. na zwycięstwo Hiszpanii w meczu z San Marino, wiele nie ugramy, ale za to możemy być praktycznie pewni, że jednak ten mecz zakończy się takim rozstrzygnięciem. Schody zaczynają się, gdy próbujemy przewidzieć dokładny wynik. Tutaj nie jest już tak prosto, ale co za tym idzie, jest szansa na znaczne wzbogacenie się. Trudniej jest natomiast przewidywać drużyny o podobnych umiejętnościach. Jednocześnie spore nadzieje na zwycięstwo dają niespodzianki. To właśnie powoduje, że warto analizować składy ekip. Np. jeżeli drużyna zagwarantowała sobie mistrzostwo, to często w ostatnich kolejkach wystawia skład rezerwowy, a wtedy jest okazja dla słabszych rywali, aby takie spotkanie wygrać. Warto również pamiętać o różnych typach zakładów, np. o zakładzie handicap.

Dyscyplina i porządek

Należy pamiętać, że co za dużo, to jednak niezdrowo. Dlatego zbyt częste obstawianie może mieć na nas także zgubny wpływ psychiczny – i to zarówno po zwycięskich grach, jak i przegranych. Trzeba być zdyscyplinowanym i wiedzieć, że to my sterujemy grą, a nie gra nami. Ponadto, ewentualne zmiany stawek powinny następować po dokładnej analizie, czy nam się to opłaci, a nie ze względu na emocje. W dodatku trzeba wkalkulować wspomnianą wcześniej nieprzewidywalność sportu. To da większe szanse, że uodpornimy się na porażki, a co za tym idzie, będziemy coraz bardziej trzeźwo spoglądać na to, jak wyglądają możliwości na zwycięstwo danego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *