Zakłady sportowe – czym są? Od czego zacząć?

Każdy z nas doskonale wie czym są zakłady bukmacherskie, lecz nie wszyscy wiedzą na czym one dokładnie polegają. Jest to nic innego, jak instytucja zajmująca się przyjmowaniem zakładów pieniężnych. Można brać w ich udział zarówno za pośrednictwem punktów stacjonarnych, jak i internetu. Obecnie coraz popularniejsza staje się ta druga możliwość. Gdy usłyszymy słowo bukmacher od razu na myśl przychodzi nam sport, ponieważ zdecydowana większość osób zajmująca się obstawianiem typuje właśnie wyniki wydarzeń sportowych, choć możliwe jest także obstawianie zakładów dotyczących spraw społeczno-politycznych.

Od czego zacząć obstawianie?

kibice-bukmacherNa ten moment polski rynek liczy 10 instytucji zajmujących się zakładami bukmacherskimi. Podstawowymi są: FORTUNA, STS, TOTOLOTEK, forBET oraz LV BET. Wszystkie mają swoje plusy i minusy, dlatego powinniśmy przemyśleć, który buk będzie dla nas odpowiedni i któremu możemy zaufać. Zakłady to jedna z najbardziej popularnych rozrywek w historii Polski. Jest to oczywiście jak najbardziej legalne i uczciwe. Każdy z działających w Polsce zakładów bukmacherskich dostał licencje na możliwość działalności na terenach naszego kraju. Legalne legalnym, ale nie zapominajmy, że jest to hazard, który stanowi nie lada ryzyko. Dla niektórych staje się on stratą pieniędzy, a dla całej reszty sposobem na utrzymanie. Osoba nie posiadająca jakiejkolwiek wiedzy na temat zakładów nie powinna nawet myśleć o zaryzykowaniu nawet najmniejszej sumy pieniężnej, gdyż odzyskanie ich później będzie liczyło z cudem. Natomiast jeśli rozumiemy w co się bawimy, powinniśmy skupić się na sporcie, którym się interesujemy lub mamy pewność co do wyniku danego spotkania. Zanim przejdziemy do zabawy musimy nauczyć się zasady: “nie przeginaj”. Od hazardu łatwo jest się uzależnić i może nas to doszczętnie pochłonąć, a co za tym idzie każdy doskonale wie.

Skąd brać wiedzę o zakładach sportowych?

płonąca piłkaKażda osoba, która chciała rozpocząć swoją przygodę z zakładami szuka informacji u znajomych lub w internecie na temat obstawiania ich. Jak już wiemy jest to ryzykowanie pieniędzy z możliwością zyskania jeszcze większej sumy. Musimy do tego oczywiście włożyć swoją gotówkę lub środki z karty. W każdym zakładzie mamy do czynienia z trzema czynnikami: pulą pieniędzy, którą ryzykujemy (stawką), prawdopodobieństwem powodzenia (kursem) oraz ewentualną wygraną (zwrotem).

Jeśli mamy już wybranego bukmachera oraz mniej więcej wiemy na czym to polega i z jakimi konsekwencjami się to wiążą przybliżmy sobie znaczenie terminu “kupon”. Nie jest to niczym więcej, jak potwierdzeniem zawarcia zapłaty za zakład. Jednym z takich jest kupon prosty, czyli taki na którym mieści się tylko jedno zdarzenie np. typ na zwycięzcę. Innym kuponem jest kupon akumulowany, zakładający od dwóch do kilkunastu zakładów. Kiedy znajdziemy interesujący nas zakład i ofertę za niego możemy obstawić kupon, który “wejdzie” lub nie. W przypadku gdy nie trafimy tracimy nasze pieniądze, a gdy trafimy robiąc zakład w internecie zostajemy rozliczani w ciągu kilku minut, a pieniądze momentalnie wpływają na nasze konto.

Musimy jednak zapamiętać, aby nigdy nie wystawiać całej kwoty na zakład, gdyż ryzyko niepowodzenia jest ogromne nawet u najbardziej doświadczonych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *